Så lykkedes det endeligt, at finde et par nye trænere til klubbens Kvindeseriehold.

Silkeborg KFUM siger dermed også velkommen hjem til et par trænere, som heller ikke kunne skjule deres begejstring over at være tilbage i klubben, som de fortæller, at de har savnet voldsomt og netop vil betegne som deres hjem.

Nu har vi været ude og prøve græsset et andet sted og har fundet ud af, at det er her i KFUM vi hører hjemme fortæller Karwan (Karvo) og Anders (AC).

Silkeborg KFUM er ligeledes rigtig godt tilfredse med at få et par velafklarede trænere retur, som kender kulturen og som er godt synkroniserede i forhold til at ville forfølge klubbens vision, mission og målsætninger – herunder at ville dame-/pigefodbolden fra bredde til eliten og dette med et stærkt blik for at Silkeborg KFUM er og vil være en social klub.

VELKOMMEN HJEM KARVO OG AC.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *